Джуліан Пол Ассанж — всесвітньо відомий інтернет-журналіст та борець за свободу преси. Популярним став після заснування організації WikiLeaks, яка публікує таємні та засекречені дані з різних країн.
Наприклад, про торгівлю США з терористами, про шантаж російською владою різних політичних лідерів, підготовку до військових інтервенцій тощо.
На порталі також є інформація й про Україну. Йдеться про незаконні дії олігархів під час кризи 2008 року, про шантаж української влади з боку східних та західних країн, про таємні перемови українських президентів та багато іншого.
Відновимо хронологію подій:
- 1 грудня 2010 — Джуліана звинувачують у зґвалтуванні та двох випадках сексуального домагання. Усе це він нібито скоїв за 2 дні перебування у Швеції.
- 7 грудня 2010 — його заарештувала британська поліція на території Британії.
- 24 лютого 2011 — суд ухвалив екстрадувати Ассанжа до Швеції.
- 19 червня 2012 — Ассанж попросив політичного притулку в Еквадорі та переночував ніч у Посольстві Еквадору в Лондоні. Це порушувало умови застави Ассанжа, тож англійська поліція оголосила, що заарештує його, щойно Джуліан покине стіни Посольства.
- 16 серпня 2012 — Еквадор офіційно надає політичний притулок Ассанжу. Але, оскільки він не може вийти з будівлі Посольства, щоб дістатись аеропорту – Джуліан Пол Ассанж починає жити в Посольстві Еквадору.
- травень 2017 — Швеція припинила розслідування справи Ассанжа. Однак англійська влада запевнила, що заарештує Ассанжа за порушення умов звільнення під заставу.
Близько 7 років він жив у будинку Посольства, зрідка виступаючи з балкона в постійному оточенні полісменів.

Джуліан Ассанж виступає з балкона Посольства Еквадору в Лондоні, оточеного поліцією, 19 серпня 2012
11 квітня президент Еквадору позбавив Ассанжа притулку, а посол Еквадору особисто впустив поліціянтів до будинку, щоб вони заарештували Ассанжа. Відео з його затриманням потрапило в мережу:
BREAKING: #Assange removed from embassy – video pic.twitter.com/qsHy7ZVPg5
— Ruptly (@Ruptly) April 11, 2019
Так, той сивий чоловік, котрого під його ж крики виносять поліціянти — Джуліан Пол Ассанж.
На запити ЗМІ та громадських організацій британські органи судочинства відповіли, що Ассанжа можуть видати безпосередньо США після закінчення слухань його справи в Лондоні.
А от у США його чекає багато років в’язниці за звинуваченнями (повідомленими 2017 року) у розголошенні державних таємниць.
Свого часу громадськість інкримінувала Ассанжу вибірковість публікації: так, за період його проживання в РФ WikiLeaks не опублікувала жодних матеріалів, про російську владу.