Усі ми пам’ятаємо перший запуск Falcon Heavy, коли кабріолет Tesla полетів до Червоної планети під пісні Девіда Бові. Так ось, це був лише тест, а перший справжній комерційний політ відбувся вже 11 квітня. Подивімося, як це було.

Вередлива погода

Ракета, як і минулого разу, злетіла зі стартового майданчика Космічного центру ім. Кеннеді у Флориді. Після успішного статичного тесту в SpaceX повідомили, що запуск запланований на 9 квітня. Але прогноз був невтішним — лише 30% на те, що погода буде сприятливою, тож запуск перенесли на наступний день.

Але ситуація не сильно покращилась, сильний вітер досі заважав нормальному зльоту і посадці, тож запуск знову  перенесли — на 11 квітня.

І нарешті це сталося.

Про місію

Вартість цього польоту становить 90 млн $. Falcon Heavy мав доставити на орбіту супутник Саудівської Аравії Arabsat-6A, що забезпечить інтернет, мобільний, теле- і радіозв’язок для більш ніж 80 країн Євразії та Африки. Сам апарат важить 3,5 тонни, а весь корисний вантаж — 6 тонн.

Максимальна вантажність Falcon Heavy є найбільшою серед ракет і становить 63 тонни.

Цього разу ракета мала три удосконалені бустери Block 5 від тієї ж Falcon 9, що мають на 10% більшу тягу двигунів, ніж модель 2018 року.

Супутник мали доставити на висоту 90 км, що значно більше, ніж звичайний політ Falcon Heavy.

2018 року SpaceX вже уклала кілька комерційних угод, де їхня гордість має підняти щось до зірок у 2019-2020 роках. Зовсім скоро нас чекають нові запуски. Космос ближче, ніж може здатися.

Як це було

Коротка хронологія подій:

  1. Ракета стартувала о 18:35 за місцевим часом. Жодних проблем не виникло.
  2. За 2:30 хв після зльоту бокові ступені відділилися від центрального блоку й вирушили назад на посадку.
  3. Центральна частина ще хвилину летіла до потрібної точки, а потім з верхнього відсіку, модуля корисного навантаження, було відправлено у відкритий космос сам Arabsat-6A, і доставляння було завершено. Далі починається найцікавіше.
  4. За 8 хв після зльоту бокові ступені успішно приземлилися на стартовий майданчик космічного центру, звідки все й почалося.
  5. Центральний блок сів на автономну плавучу платформу з романтичною назвою «Of Course I Still Love You» за 10 хв після зльоту.
Отже, вперше усі частини Falcon Heavy успішно приземлилися. Тепер вони придатні для повторного використання, що значно зменшує надалі ціну запуску апарату в космос.

Торік після тестового польоту центральний блок упав в океан, не сівши на плавучу платформу.

Повний запис комерційного польоту доступний на YouTube каналі SpaceX.

Коменти

Кирило

Тре‘ оновити інфу про приземлення прискорю