15 березня 2016 року нідерландець Вейб Ваккер розпочав найдовший заїзд на електрокарі у світі в межах ініціативи Plug Me In. Мета — продемонструвати переваги е-мобілів. Того дня він виїхав на модифікованому VW Golf з Амстердама. І ось нарешті за 3 роки та 95 тис. км Вейб дістався пункту призначення — австралійського Сіднея.

Його шлях пролягав через 33 країни. Сотні волонтерів допомагали сучасному Філеасу Фоггу з ночівлею, їжею та електрикою. Також проект підтримали спонсори, зокрема, такі технологічні гіганти, як Adobe та Canon.

Поїздка потребувала морських переправ, тому вийшла не такою екологічно чистою, як могла би бути. Проте ця пригода все ж таки продемонструвала екологічні та економічні переваги використання електрокарів. Немодифікованому Golf’у на такий маршрут знадобилося б десь 6,8 тис. л пального на загальну суму 4,5 тис. $, з огляду на середню ціну палива у США 2018 року.

На електрику за 3 роки Ваккер витратив всього 300 $, і більша частина цих витрат припала саме на австралійський континент.

Журналісти Engadget зазначають, що 2016 року вибір електрокарів був значно меншим, аніж зараз — або автомобіль преміум-класу, або машини з невеликим запасом ходу. Навіть той самий Golf, на якому подорожував Ваккер, на одному заряді міг проїхати не більш ніж 200 км.

2019 року електрокари ще не захопили ринок та зараз вони поширеніші. Хтозна, можливо, у цьому процесі електрифікації є заслуга й нідерландського відчайдуха.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти