За сюжетом футуристичної стрічки «Водний світ» всі льодовики розтанули й Земля опинилася під водою. Завдяки зусиллям людства за кілька десятків років ця художня вигадка цілком може стати реальністю. Тому готуватися треба заздалегідь. Ось, наприклад, архітектурне бюро Bjarke Ingels Group (BIG) презентувало концепт плавучого міста на 10 тис. осіб.

Проект, що отримав назву Oceanix City, створили в межах програми ООН New Urban Agenda, яку започаткували через підвищення рівня моря та зміни клімату.

До 2050 року 90% найбільших міст світу зіткнуться з проблемою підняття рівня води в океанах. Це призведе до берегової ерозії та повеней, внаслідок чого мільйони людей через евакуацію втратять домівки. Будинки, інфраструктура — все буде зруйновано.

Прес-реліз ООН

Фундаментом для Oceanix City стануть плавучі платформи. Їх збиратимуть на землі, об’єднуючи у кластери («села») місткістю до 1,7 тис. осіб. Потім шість великих кластерів розташують навколо центральної гавані.

Загальна площа проекту — 75 га. 

Всі будівлі матимуть до 7 поверхів, щоб забезпечити низьке розташування центру тяжіння і виключити негативний вплив вітрів. Платформи зроблять з екологічно чистих матеріалів на кшталт бамбука. Дахи будуть пласкими, щоб на них можна було встановити сонячні панелі.

Мешканці Oceanix City зможуть розводити молюсків, устриць, мідій, морських гребінців, а також вирощувати водорості на спеціальних фермах.

Між будинками можна буде їздити на електрокарах.

Oceanix City — це проект модульного морського мегаполіса, перша надводна екосистема, у якій циркулюватиме енергія з відновлюваних джерел, вода, харчові продукти та відходи. Район на 300 осіб згодом може трансформуватися в місто, де житимуть вже 10 тис. осіб. Насправді масштабування необмежене, бо баланс при цьому залишиться незмінним.

Б’ярке Інгельс — засновник BIG

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти