У М’янмі, державі у Південно-Східній Азії, відновлюють мангрові ліси за допомогою безпілотників. Проект, що стартував у вересні 2018 року, вже приніс перші плоди, а саме саджанці висотою 50 см, висаджені біля столиці Янгон. Головний плюс такої технології — швидкість. Дрони висаджують дерева у темпі, необхідному, аби знизити ризик зміни клімату, впевнені експерти.

Реалізують проект британська компанія Biocarbon Engineering та некомерційна організація Worldview International Foundation.

Раніше WIF співпрацювала з селянами, які саджали дерева вручну, та це було довго і виснажливо. За 7 років було висаджено понад 6 млн дерев. А до кінця 2019-го за допомогою безпілотників у землі має опинитися ще 4 млн саджанців.

Загальна мета проекту — відновлення близько 350 тис. га прибережних лісів. 

На одному га може зростати до 5 тис. дерев. Тобто мова йде про висадку 1,7 млрд дерев.

Вочевидь, що на це потрібно багато часу, якщо не використовувати дрони.

Бремлі Люнгдох — засновник та генеральний директор Worldview Impact, партнера WIF у М’янмі

Спочатку безпілотники вивчають місцевість, збираючи дані про топографію та стан ґрунту. Потім до цієї інформації додаються дані з супутника, щоб визначити найкращі місця для висадки кожного саджанця. Далі коптер скидає на землю біорозкладні капсули, наповнені пророслим насінням і живильними речовинами.

У теорії два оператори та 10 дронів можуть висаджувати 400 тис. дерев щодня. 

За словами екологів, ми вже втратили половину мангрових лісів у світі. Та вони важливі для людства, бо зберігають більше вуглецю, ніж дерева на суші. Згідно з дослідженням від 2018 року, вирубка мангрових лісів призводить до викиду 24 млн т CO₂ щороку.

Дерева також захищають від цунамі. 2008 року у М’янмі через ураган загинуло понад 100 тис. осіб. Не останню роль у цій катастрофі зіграла відсутність лісу, який раніше було знищено під корінь.

Деякі мангри вирубуються, щоб звільнити місце для аквакультур. Та за іронією долі, менше дерев — менше риби.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти