Мало кому подобається здавати кров на аналіз, бо й досі ця процедура передбачає голку і шприц. Але науковці роблять все можливе, щоб цей спосіб залишився десь у медичних енциклопедіях. Одна із запропонованих альтернатив — біосенсорний пластир, який збирає піт зі шкіри та аналізує його.
Пристрій, створений фахівцями з Китаю і США, складається з еластичної поліестерової плівки на клею, що вкрита водовідштовхувальною сумішшю. У цьому покритті є чотири крихітні свердловини, що притягують рідину.

Біосенсор до (ліворуч) і після збору зразків та реакції
Після того, як біосенсор закріпили на шкірі пацієнта, виділення із залоз прямують до цих лунок. На дні кожної є барвник. Унаслідок реакції рідина змінює колір залежно від рівня кислотності (pH), концентрації хлориду, глюкози та кальцію.
Слід лише встановити спеціально розроблений додаток, а потім навести на рідину камеру вашого смартфона.
При тестуванні на добровольці, який пітнів під час тренувань, пристрій/додаток визначив: рівень рН від 6,5 до 7,0, концентрацію хлоридів близько 100 нМ (наномоляр) та кількість кальцію та глюкози в межах норми.
Зараз розробники з Університету науки й техніки Пекіна, Китайської академії наук, Каліфорнійського технологічного університету і Каліфорнійського університету в Девісі працюють над покращенням чутливості біосенсора.