Мало кому подобається здавати кров на аналіз, бо й досі ця процедура передбачає голку і шприц. Але науковці роблять все можливе, щоб цей спосіб залишився десь у медичних енциклопедіях. Одна із запропонованих альтернатив — біосенсорний пластир, який збирає піт зі шкіри та аналізує його.

Засіб недорогий і не має електронних компонентів.

Пристрій, створений фахівцями з Китаю і США, складається з еластичної поліестерової плівки на клею, що вкрита водовідштовхувальною сумішшю. У цьому покритті є чотири крихітні свердловини, що притягують рідину.

Біосенсор до (ліворуч) і після збору зразків та реакції

Після того, як біосенсор закріпили на шкірі пацієнта, виділення із залоз прямують до цих лунок. На дні кожної є барвник. Унаслідок реакції рідина змінює колір залежно від рівня кислотності (pH), концентрації хлориду, глюкози та кальцію.

Щоб зрозуміти, добрий чи поганий ваш результат, не треба закінчувати медичний інститут.

Слід лише встановити спеціально розроблений додаток, а потім навести на рідину камеру вашого смартфона.

При тестуванні на добровольці, який пітнів під час тренувань, пристрій/додаток визначив: рівень рН від 6,5 до 7,0, концентрацію хлоридів близько 100 нМ (наномоляр) та кількість кальцію та глюкози в межах норми.

Зараз розробники з Університету науки й техніки Пекіна, Китайської академії наук, Каліфорнійського технологічного університету і Каліфорнійського університету в Девісі працюють над покращенням чутливості біосенсора.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти