Безпілотник успішно пролетів 5 кілометрів від одного медичного центру у Балтиморі до іншого і доставив нирку хірургам. Пересадку органу зробили 44-річній пацієнтці, яка провела 7 років на діалізі через ниркову недостатність. Операція пройшла успішно і жінку виписали з лікарні.

Створили дрон в Університеті Меріленду. Це спеціальна модель з вісьмома роторами для забезпечення стабільності. Також до нього прикріплений спеціальний контейнер, який вимірює і контролює температуру, висоту, атмосферний тиск, місцеперебування та вібрацію. Все це необхідно для гарантії безпеки органу під час польоту. Крім того, на контейнер встановлено парашут, на випадок, якщо той відірветься від дрона.

Транспортування органів – дуже делікатний процес. Органи придатні для трансплантації лише кілька годин, тому час доставляння їх до пацієнта грає велику роль. 

За даними американської структури UNOS, що регулює пересадку органів: 2018 року 114 тисяч пацієнтів потребували пересадки органів. З них 1,5% не змогли отримати донорські органи через проблеми з логістикою, а ще 4% отримали їх із запізненням у 2 години й більше.

Голова The Living Legacy Foundation в Меріленді Чарлі Александр заявив, що незабаром дрони зможуть доставляти органи на значно довші дистанції і це розв’яже багато проблем, які існують у трансплантології сьогодні.

Людина кількох слів і заплутаних дій. Альтруїст, мікроблогер, нонконформіст. Автор телеграм-каналу «Груз 250».

Коменти