Надпотужний тропічний циклон Фані завдав лиха Індії та забрав життя щонайменше восьми осіб. В епіцентрі стихії опинилися майже 100 мільйонів жителів прибережного штату Орісса, 1 млн з яких владі вдалося евакуювати.

За інтенсивністю ураган можна прирівняти до супертайфуну в Тихому Океані або урагану четвертої категорії в Атлантиці. Фані став одним із найпотужніших штормів, які бачила Індія за останні 20 років. 

Він несе з собою зливи й вітер, пориви якого сягають понад 200 км/год. Через це влада зупинила рух потягів, які курсують східною частиною країни. У містах Бхубанешвар та Колката закрили аеропорти, а військово-повітряні та військово-морські сили приведені в підвищену готовність. Не працюють навчальні заклади та державні установи.

Стихія завдала серйозної шкоди зерновим культурам та плантаціям фруктових дерев. Під загрозою опинилися старі будівлі та лінії електропередач. За останніми даними, ураган зменшив інтенсивність вітру до 70-80 км/год та рухається вздовж східного узбережжя Індостану в бік Бангладеш.

Востаннє така потужна стихія спіткала Індію 1999-го року. Тоді її жертвами стали приблизно 10 тисяч людей.

Людина кількох слів і заплутаних дій. Альтруїст, мікроблогер, нонконформіст. Автор телеграм-каналу «Груз 250».

Коменти