Кровотеча — це основна причина смерті при травмах. Але тепер летальності можна уникнути, застосувавши біоклей. Його створили китайські науковці, він здатен зупинити кровотечу з будь-якої артерії і навіть із серця!

За словами авторів проекту, наявні нині гемостатики (лікарські засоби, що сприяють зупинці крові, — ред.) малоефективні «через їхню слабку адгезію (тяжіння молекул однієї речовини до молекул іншої, — ред.) у вологих та рухливих тканинах».

Тому у своїй роботі вони пішли іншим шляхом – створили матеріал, що імітує позаклітинний матрикс (ЕСМ). Він утворюється з клітин у тканинах, які контактують зі складною мережею макромолекул.

Основа ЕСМ — це колаген, найпоширеніший білок в організмі людини.  

Він є будівельним матеріалом для сполучення тканин. М’язи, суглоби та навіть зуби — всі вони є на своїх місцях завдяки ECM та колагену.

Отриманий біоклей ще не перевіряли на людях, але він наочно показав свої неабиякі можливості на серці свині.

Це перший випадок, коли кровотечу зупинили швидко, лишень за 20 секунд, під високим тиском через отвір діаметром 6 мм. Ще й із серця. Без накладання швів!

Хунвей Оуян — дослідник Медичного факультету Чжецзянського університету

Якщо подальші дослідження будуть вдалими, біоклей з’явиться у медзакладах уже за 3-5 років.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти