Дослідники з Массачусетського технологічного інституту винайшли новий спосіб аналізу мамограм із застосуванням штучного інтелекту. Алгоритм здатен виявити рак молочної залози у жінок на 5 років наперед незалежно від раси, запевняють вчені.
Аби досягти такого результату, фахівці MIT дослідили рентгенівські знімки 60 тис. пацієнток.
Зібравши інформацію докупи, світлі голови створили програму, яка розпізнає ледь помітні зміни у тканині молочної залози, тобто фіксує ранні ознаки пухлини.
Що не менш важливо, алгоритм може ліквідувати расові розбіжності, які виникають під час лікування жінок різної національності. Наприклад, смертність серед темношкірих пацієнток на 43% більша проти світлошкірих. Усе тому, що білі жінки мають більше можливостей, аби отримати кваліфіковану меддопомогу. Відповідно, й лікарі мають більше інформації про ефективне лікування саме цієї категорії.
Проте для штучного інтелекту жодної різниці не було, бо для його навчання використовувалися дані як світлошкірих, так і темношкірих пацієнток.
Якщо ми зможемо підтвердити результати у подальшій роботі, це позитивно вплине на загальний рівень діагностування.
Еллісон Куріан — доктор медичних наук зі Стенфордського університету
Заради справедливості слід додати, що співвідношення пацієнток було нерівним: з 60 тис. лише 5% були темношкірими, 4% — азіатками, 81% — білими. Інших позначили як «інші» (вибачте за тавтологію) або «невідомі».
Ми активно співпрацюємо з лікарнями, щоб перевірити наш алгоритм на найрізноманітніших групах населення. Проте попередні дані цього дослідження є обнадійливими.
Представник MIT