Особи з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) мають більшу схильність до самогубства, ніж звичайні люди. Але ми не можемо читати чужі думки, тож дізнаємося про це, коли трагедія вже сталася. Змінити ситуацію може дослідження фахівців з Єльського університету. У мозку людини з ПТСР вони знайшли біомаркер, який вказує на суїцидальні думки.

У США існує два методи лікування ПТСР, схвалені Управлінням продовольства і медикаментів (FDA). Та в основі обох — прийом антидепресантів. Можуть знадобитися тижні або місяці, щоб визначити, чи мають ліки належний ефект. Для схильних до самогубства людей це занадто довго, кажуть вчені.

Якщо ви маєте високий тиск, то хочете одразу його стабілізувати. Та у пацієнтів із ПТСР такої можливості немає.

Ірина Естерліс — доцент кафедри психіатрії Єльського університету

Але вона може з’явитися.

Раніше вчені, досліджуючи метаботропний глутаматний рецептор mGluR5, встановили закономірність між його аномальною активністю та різноманітними розладами. Тому в новій праці науковці вирішили дізнатися, чи може він стати біомаркером суїцидальних думок.

Використовуючи позитрон-емісійну томографію, дослідники оцінили активність mGluR5 у пацієнтів із ПТСР та осіб із великим депресивним розладом (ВДР), а також у здорових людей. 

Цікаво, що активність рецептора у піддослідних із ПТСР була підвищеною загалом, якщо порівнювати із піддослідними із ВДР. Але, що більш важливо, рівень mGluR5 у пацієнтів із ПТСР, що думають про суїцид, був вищим, ніж у пацієнтів із ПТСР, які не мають таких думок.

Пані Естерліс сподівається, що це дослідження допоможе краще ідентифікувати пацієнтів, які потребують термінової психіатричної допомоги, і, можливо, призведе до створення ліків, які швидко б знижували активність mGluR5, а отже, запобігали б самогубствам.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти