Поштова служба США (USPS) домовилася з автомобільною компанією TuSimple про двотижневі випробування безпілотних вантажівок. Вони курсуватимуть між розподільними центрами USPS у Феніксі, штат Аризона, та Далласі, штат Техас. Загальна протяжність маршруту «туди-назад» становить понад 3,4 тис. км.

Протягом п’яти тестових заїздів у кабінах машин перебуватимуть водій та інженер з безпеки.

Рейси відбуватимуться вдень і вночі. 

TuSimple використовує вантажні автомобілі Navistar, оснащені власною технологією самостійного водіння. В її основі — 9 камер, одна з яких здатна фіксувати транспортні засоби та ймовірні перешкоди на відстані до 1 км, також є кілька лідарів. Дані обробляє ПЗ, розроблене Nvidia.

Але, як і Tesla, стартап зосереджений на розробці автономної системи, заснованої на машинному баченні.

Вантажівки TuSimple працюють на паливі, тому USPS проводить конкурс на створення повністю електричного аналога наступного покоління. 

Загальна мета проекту — усунути потребу у водіях, бо їхній дефіцит є досить актуальною проблемою для США. За оцінками Американської асоціації вантажоперевезень, до 2024 року країні бракуватиме 175 тис. водіїв. Ті, що є, старіють, а молоді не прагнуть зайняти їхні водійські крісла.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти