Ми живемо в епоху світла, бо маємо електрику, що живить найрізноманітніші освітлювальні прилади. Та насправді такий комфорт доступний не всім — понад мільярд людей у країнах, що розвиваються, і надалі живуть в темряві. Саме для них компанія Lumir створила компактний світлодіодний світильник Lumir K, який працює на будь-якій олії, навіть на використаній.

Нова лампа Lumir К світить за тим самим принципом, що й попередня Lumir C, яку стартап презентував 2016 року.  

Вона працювала від однієї свічки, яка нагрівала датчики всередині пристрою. Світлодіоди, розміщені зовні, запалювалися завдяки термоелектричному ефекту.

Так от. Замість свічки всередину Lumir К треба залити олію. Для цього є спеціальна ємність з гнітом. Підпалили та отримали світло.

Lumir K майже у 100 разів яскравіша за свічку та у 4 рази — за гасову лампу. І вона не потребує багато палива — 5 мл олії вистачить на годину роботи. Залити можна рапс, оливкову олію, соняшникову або будь-яку іншу, яка є під рукою.

Серед переваг пристрою розробники зазначають доступність олії навіть у країнах третього світу, та відсутність батареї, яку треба було б перезаряджати. Також робота лампи не залежить від погоди — байдуже, є сонце чи немає. Lumir K невелика, тому зручна для зберігання та транспортування.

Термін дії — 10 років.

Зараз компанія збирає на Indiegogo скромні 10 тис. $. З них є вже 2,2 тис. $. 

Мінімальна вартість лампи — 34 $. А заплативши 63 $, можна зробити добру справу: один світильник отримає покупець, другий — той, хто справді його потребує.

Якщо кампанія закінчиться на користь Lumir, користувачі отримають свої лампи у вересні 2019 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти