Здається, невдовзі боротьба з пластиком вийде на новий рівень. Рада ЄС підписала директиву щодо скорочення пластикового сміття у світовому океані.

Під заборону підпадають: одноразове столове начиння, тарілки, соломинки, ватяні палички, палички для повітряних куль, контейнери для їжі,  а також інші вироби, що мають екологічно безпечну альтернативу.

Що ж до інших предметів з пластику – їхнє використання обмежать шляхом суворіших вимог до виробників щодо прибирання та утилізації, а також дизайну та маркування.

Вважаю, що ми зробили великі кроки, узгодивши конкретні заходи зі скорочення використання одноразових виробів із пластику. Нові правила допоможуть нам захистити здоров’я наших людей і охороняти довкілля, сприяючи стійкішому виробництву та споживанню. Європа встановлює нові стандарти, прокладаючи шлях решті світу.

Франс Тіммерманс — перший віце-президент Європейської комісії

Під дію нових норм підпадає до 70% тих виробів, що зустрічаються в морському смітті. 

Окрім цього, до 2025 року пластикові пляшки мають на 25% складатися з матеріалів, які можна переробити. До 2029 року 90% використаних пляшок із ПЕТ треба зібрати та відсортувати.

Ще одна вимога — за 5 років після того, як Директива набуде чинності, пляшки до 3 л мають продаватися із прикріпленими до них кришками (це для того, аби не збільшувати кількість дрібного сміття).

Члени ЄС мають до 2 років, щоб внести відповідні зміни до своїх законів. 

Водночас із цими епохальними подіями влада італійського острова Капрі заборонила використовувати одноразові вироби з пластику, які не підлягають переробці або не є біорозкладними. Штраф — 500 €. Власники магазинів, що мають в асортименті заборонений товар, отримали 90 днів, щоб його позбутися.

 

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти