Ви здивуєтесь, та вже певний час медики лікують опіки за допомогою шкіри риб. З неї вони роблять біопов’язки та прикладають до ран. Завдяки колагену, що міститься у шкірі тиляпії (рід прісноводних риб, який налічує майже 50 видів), загоєння відбувається швидше та менш болісно. Зокрема, у такий спосіб лікують тварин, що постраждали торік під час Каліфорнійських пожеж. Та тяжкий випадок однорічного ротвейлера Стелли змусив фахівців провести значно серйознішу операцію з пересадки риб’ячої шкіри.
Але, що важливіше, у Стелли були серйозні проблеми з диханням через травму трахеї та легень. І це унеможливлювало проведення анестезії, тому лікарям із Мічиганського державного університету (MSU) довелося проявити творчий підхід.
Для пересадки вони взяли очищену шкіру тріски. Завдяки своїм протизапальним та антибіотичним властивостями, а також високій концентрації жирних кислот Омега-3, цей матеріал підходив краще за будь-який інший.
Окрім цього, рибний імплантат забезпечує седативний ефект та стимулює ріст клітин.
Це дозволило нам не напружувати легені пацієнтки та прискорити загоєння ран.
Брея Сендесс — ветеринар із MSU
Проте досі є проблема з диханням — для цього потрібен триваліший догляд.
Та саму операцію з трансплантації медики вважають успішною.
Випадок Стелли надихає, бо успішна пересадка шкіри риб вказує на те, що маємо новий та ефективний інструмент лікування опіків.
А за якими критеріями ми обираємо чиє життя важливіше? Ми готові вбивати тріску в благо собак тільки через те, що їх ми не їмо?