Доповнена реальність (або AR) стає невіддільною від нашого життя, бо розробники знаходять дедалі більше застосувань для цієї технології: у роботі, навчанні, іграх тощо. Звідси попит на різноманітні гарнітури, через які ми цю AR і бачимо. Здебільшого вони громіздкі, незручні для тривалого використання та дорогі. Але, здається, китайській компанії Nreal вдалося впоратися зі всіма цими недоліками.

У межах конференції AWE 2019 відбулася презентація Nreal AR. Зовні цей гаджет легко сплутати із сонцезахисними окулярами.

Гарнітура працює зі смартфонами, оснащеними процесором Snapdragon 855 та портом USB-C. Як і раніше представлені прототипи, Nreal AR мають проектор роздільною здатністю 1080p із частотою кадрів до 60 к/с та кутами огляду до 52°.

Експерти зазначають, що конструкція перших серійних Nreal AR має кілька позитивних змін. По-перше, дужки окулярів тепер складаються. По-друге, гаджет доступний у кількох кольорах. По-третє, корпус став більш збалансованим, тому користувач не відчуватиме дискомфорту під час носіння.

Мінімальна вартість Nreal AR — 499 $. І такий цінник ставить китайців в один ряд із конкурентами, як-от Epson. 

Також компанія пропонує окуляри для розробників за ціною 1 199 $. У комплекті, окрім гарнітури, буде контролер та спеціальне ПЗ. Разом вони мають замінити смартфон. Придбати його можна буде на початку вересня. Базові Nreal AR також вийдуть цього року, але обмеженою серією. Масове виробництво заплановане на 2020 рік.

Компанія Nreal однією з перших серед виробників гарнітур взяла участь у програмі сертифікації Qualcomm XR із використання 5G-мереж для забезпечення потокової передачі ігор, програмного забезпечення та відео на окуляри AR.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти