Навряд чи знайдеться людина, яку б не дратував гучний звук мотоциклів, що проносяться повз. Звісно, якщо вона сама не байкер. Та цьому звуковому свавіллю вже слід покласти край! Саме так вирішили у Великобританії та створили шумові аудіокамери. Як і камери контролю швидкості, вони будуть 24 години на добу, 7 днів на тиждень фіксувати шум транспортних засобів, що перевищує допустимі межі.

Шум робить життя людей у громадах по всій Британії абсолютно нестерпним і навіть негативно впливає на здоров’я. Ось чому я сповнений рішучості боротися з «галасливими» водіями.

Кріс Грейлінг — міністр транспорту Великобританії

Аудіокамера обладнана чутливим мікрофоном, а також засобами фото- та відеофіксації з можливістю розпізнавання номерних знаків. Коли пристрій виявить транспортний засіб, що перевищує шумову норму, він зробить світлину та надішле її до центру. Які будуть суми стягнень, поки невідомо.

Звісно, виникає багато питань до роботи такої камери. Наприклад, різні класи транспортних засобів мають різні шумові обмеження. 

Якщо раніше граничними були 82 дБ, і машини розробляли відповідно до цих вимог, то зараз — 74 дБ.

До цього слід додати фоновий шум, зокрема, від інших учасників дорожнього руху, та відстань, з якою звук буде змінюватися. Тобто маємо багато чинників, що заважають точному та справедливому вимірюванню.

Аудіокамери складатимуть іспити на кількох ділянках протягом наступних 7 місяців. Подальше розгортання системи залежить від отриманих результатів.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти