Що ви робите, коли чуєте, що ваша дитина кашляє? Мабуть, негайно телефонуєте вашому сімейному лікарю. Але не всі мають миттєву можливість перевіритися у доктора. У таких випадках може допомогти експериментальний додаток для смартфонів, що аналізує кашель.

Розробка належить доктору Полу Портеру та доценту Уданту Абертайну з австралійського університету Квінсленду.

Вони зібрали майже 1,5 тис. аудіозаписів кашлю дітей віком від 29 днів до 12 років, яким було діагностовано різноманітні респіраторні захворювання. 

Потім вчені використали 852 записи, аби програма за допомогою алгоритмів машинного навчання могла розпізнавати у кашлі пневмонію, круп, бронхіоліт та загальні захворювання нижніх дихальних шляхів.

Додаток випробували на 585 дітях. Точність становила від 81% до 97%.

Дослідники сподіваються, що ця програма стане у пригоді батькам, які живуть далеко від медичних установ. Допоможе такий застосунок і лікарям, що консультують пацієнтів за допомогою систем телемедицини, або навіть фахівцям, що оглядають дітей у власних кабінетах.

Іноді навіть досвідченим лікарям буває важко розрізнити респіраторні порушення у дітей. Наша робота наочно демонструє, як можна об’єднати нові технології, математичні концепції, машинне навчання та клінічну медицину, щоб вийти на абсолютно новий рівень діагностики.

Пол Портер

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Рамбус

А де посилання на сам додаток чи хоча назва його ? Чи то лише прототип?