Той, хто веде сидячий спосіб життя, не з чуток знає, що таке біль у спині і як важко його позбутися. Але що людина зазвичай робить у таких випадках? Правильно, нічого. А треба йти до невролога. Робота-невролога. Інженери з австралійського Технологічного університету Свінберна разом з IR Robotics створили систему, що сама визначає, де у вас болить, а потім, також самотужки, усуває біль.

Повністю робочий прототип для фотобіомодуляції (стимуляція інфрачервоним випромінюванням ушкоджених м’яких частин) працює у два етапи. На першому пацієнта оглядає автоматизований тепловізор.

У крикеті використовують спеціальну камеру, щоб показати, чи був контакт ключки з м’ячем, чи ні. Саме цю технологію ми взяли за основу. Під час сканування тепловізор виявляє рани та запалення.

Матс Ісакссон — автор проєкту

Далі цю мапу «гарячих точок» отримує робот-маніпулятор, оснащений лазером. Зазначені ділянки він обробляє променем низької потужності.

Наш робот, на відміну від тих, що працюють на виробництві, взаємодіє з людьми. Тому він не такий потужний і дещо обмежений у швидкості. Тож, якщо він зіткнеться з людиною, це ніяк останній не зашкодить.

За словами Марка Роджерса, одного із засновників IR Robotics, така платформа самостійно забезпечує індивідуальне та оптимальне лікування, тому впровадження роботизованих систем дозволить підвищити точність терапії та скоротити витрати.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Сергій

В нас неврологи всі болі списують на грижі і наколюють хімією за космічні гроші