Використовуючи звукові коливання та імпульси ближнього інфрачервоного світла, вчений із Ратґерського університету розробив новий пристрій «віртуальної біопсії», який здатен швидко визначати глибину ураження шкіри та можливе злоякісне утворення без використання скальпеля.
Наразі лікарі, які роблять забір матеріалу для біопсії, дізнаються про масштаби ураження лише після процедури. Власне, для цього біопсію і проводять. Але якщо у пацієнта немає онкозахворювання, йому після ризикованої процедури треба буде звернутися ще й до пластичного хірурга.
Вона створює тривимірну карту ширини й глибини проростання новоутворення під шкірою за допомогою маленького лазерного діода. Він також використовує звукові хвилі для оцінки щільності клітин, бо ракові клітини щільніші за здорові. Пристрій довжиною пару сантиметрів визначає, чи є новоутворення злоякісним, вимірюючи вібрації шкіри.
Процедура триває лишень 15 хв, не завдаючи пацієнту жодних неприємних відчуттів. Ледь чутний звук — чи не єдина ознака, що апарат працює. Це значний прогрес проти хірургічної біопсії — інвазивної, дорогої та складної.
Фредерік Сільвер — автор проєкту
Згідно з дослідженнями, прототип пристрою VOCT, який очікує на схвалення FDA для масштабного тестування, здатен точно розрізнити здорову шкіру та різні типи її уражень, зокрема карциному.
Подальші дослідження допоможуть точніше ідентифікувати межі утворення і визначати області найбільшої щільності. Це дозволить лікарям видаляти пухлини з мінімальним хірургічним втручанням.