Близькі контакти третього ступеня відкладаються на невизначений термін. Астрономи просканували Всесвіт у пошуках ознак розумного життя, і це був найширший пошук, що будь-коли проводився, але тиша була їм єдиною відповіддю.

Дослідники використали наземні радіотелескопи Грін-Бенк (Західна Вірджинія) та Паркеса (Австралія), якими охопили 1 327 зірок у межах 160 світових років від Землі. Спостереження тривали протягом трьох років. За цей час вчені не зафіксували жодних ознак присутності у космосі ще когось, окрім нас.

Єдині сигнали, які вдалося зареєструвати, мали земне походження — від тих супутників, що забезпечують на Землі зв’язок (інтернет, мобільна телефонія тощо).

Там тихо. Ми нічого не знайшли, але я, безумовно, не полишаю надії. Є ще так багато зірок, які потрібно послухати, та методів пошуку.

Денні Прайс — астроном Каліфорнійського університету

Науковець є учасником проєкту Breakthrough Listen, мета якого просканувати мільйон найближчих зірок Чумацького Шляху та 100 сусідніх галактик.

Вчені сподіваються виявити «техносигнатури», які могли б позначити присутність інопланетної цивілізації. Ці потужні електромагнітні сигнали мають вказати на передавачі або силові установки, створені прибульцями.

З іншого боку, можна припустити, що вони відстають від нас у технологічному розвитку. 

За три роки в межах проєкту астрономи просканували мільярди радіоканалів та відфільтрували всі сигнали, які йшли з нашої планети. Після цього залишилося кілька варіантів, але після пильного вивчення відкинули і їх.

Попри це, є у Всесвіті місце, яке привертає особливу увагу дослідників. Це зірка Тігардена в сузір’ї Овна, яка перебуває на відстані 12,5 світлових років від Землі. Вона не така яскрава, як Сонце, але на її орбіті є дві схожі на нашу планети. Є припущення, що там є вода, атмосфера та температурний режим схожий на наш.

 

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти