Іспанія найбільше з усіх європейських країн постраждала від лісових пожеж 2018 року. Але скільки саме гектарів було знищено, насправді другорядне питання. Бо все одно йдеться про екологічні та фінансові проблеми, неминучі за таких надзвичайних подій. Своє рішення запропонували дослідники з Мадридського університету ім. Карла III (UC3M) та компаній Divisek і Dronitec, а також телекомунікаційної корпорації Telefónica. Разом вони створили інноваційну систему для раннього виявлення та запобігання лісовим пожежам.

Фундаментом для неї стали безпілотники, але не прості.

Дрон, який ми створили спеціально для цього проєкту, має тепловізор, оптичну камеру, 4 датчики та різноманітні контролери, які дозволяють нам визначати температуру довкілля і стан внутрішніх систем пристрою. Зв’язок у режимі реального часу забезпечує обладнання від Telefonica.

Фернандо Гарсія — професор UC3M

Безпілотники розміщені в комунікаційних вежах. Кожна з них здатна зафіксувати пожежу у радіусі 15 км, орієнтуючись на теплову сигнатуру.

До епіцентру коптер летить автономно, навіть в умовах обмеженої видимості. Якщо це справді лісова пожежа, він надсилає сигнал тривоги з точним зазначенням свого місцеперебування та транслює зображення у режимі реального часу.

Система також дозволяє аварійному центру керувати дроном, щоб збирати додаткову інформацію та стежити за поширенням вогню. 

Після завершення місії безпілотник повертається до свого ангару, де він автоматично підзаряджається.

Це абсолютно нове рішення, засноване на робототехніці та автоматизації, яке не позбавить нікого роботи. Водночас екстрені служби отримають додатковий контроль за ситуацією.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти