Водії, пілоти, працівники на виробництві, офіціанти, листоноші — ці та інші професії перебувають у зоні ризику, бо автоматизацію не спинити. За підрахунками аналітичної компанії Oxford Economics, вже до 2030 року роботи можуть замінити 20 млн робітників.

Регіони, які тримаються на низькокваліфікованій праці, а отже, мають слабшу економіку та високий рівень безробіття, постраждають найбільше. І йти з виробництва у галузь будівництва, перевезень, технічного обслуговування, а також у галузь офісної та адміністративної роботи — теж не вихід. Бо автоматизація дуже швидко дістанеться й туди.

Що одноманітніша робота, то більше шансів, що її робитимуть машини, кажуть в Oxford Economics. 

Попри невтішні прогнози й появу різних алгоритмів, що можуть самостійно писати та тлумачити закони, юристам і журналістам поки не варто перейматися. Роботу, пов’язану із творчістю, соціальним інтелектом, а також співчуттям, протягом найближчих десятиліть виконуватимуть люди.

Окрім цього, автоматизація сприятиме появі нових робочих міст та економічному зростанню. Якщо у всьому світі кількість роботизованих установок збільшиться на 30%, збільшиться і ВВП. На 5 трлн $.

З 2000 року роботи вже «відібрали» в людей майже 1,7 млн робочих місць, зокрема 400 тис. у Європі, 260 тис. у США та 550 тис. у Китаї.

До речі, про Піднебесну. Там до 2030 року має з’явиться 14 млн промислових роботів, тобто 70% від загально прогнозованої цифри. 

Наостанок аналітична компанія закликала політиків та великих підприємців подумати над тим, як адаптувати людей до зростання автоматизації.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

Puteshestvennik

Читав прогноз-трилогію про майбутні технології через 5, 50 і 500 років. Запам’яталась фраза “Сьогодні ШІ – зерно, але з нього виросте дикий ліс, який пронизує всі сторони життя від верху до низу”.