У Каліфорнійському університеті створили роботизовану руку, яка визначає наявність хімікатів у воді.

Для цього робот використовує «біосенсорний модуль» — спеціально виведений штам бактерій E.Coli, необхідний для індикації штучних речовин IPTG (ізопропіл-β-D-1-тіогалактопіранозид). Бактерії містяться всередині «пальців», вкритих пористою мембраною. Так вода потрапляє туди на аналіз.

У взаємодії з IPTG бактерії виділяють флуоресцентний білок, який утворює світіння, і пристрій розуміє, що у воді є домішки.

На відео можна побачити, як робот фіксує кількість IPTG у воді. Коли речовина зникла та вода стала безпечною, він нарешті зміг занурити у неї об’єкт. У цьому випадку — м’яч.

Фактично, дослідники створили робота з інтегрованими органічними компонентами або «біогібридного бота», як вони самі його назвали.  

Поки він реагує лише на одну речовину та й аналіз триває надто довго.

Але дослідники сподіваються значно розширити його можливості, створивши мікробну спільноту, що існуватиме, залишаючись стабільною. Як-от ті мікроорганізми, що живуть в нашому кишківнику та мають вирішальне значення для травлення.

Завдяки цьому роботи могли б не лише знаходити штучні речовини, а й генерувати біоенергію, щоби бути незалежними від інших джерел живлення.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти