Що тільки не використовують світлі голові як чорнила для 3D-принтерів: бетон, пластик, метал, перероблені газети й навіть людські клітини. Та з деревиною, з якої роблять багато потрібних речей, якось не складалося. Поки дослідники з Технологічного університету Чалмерса (Швеція) не створили суміш на основі дерева, з якої, як вони сподіваються, можна буде друкувати упакування, меблі тощо.
Це справжній прорив у технології виробництва. Тепер ми не залежимо від природи та можемо створювати екологічно безпечні предмети у необмеженій кількості.
Пол Гатенхольм — професор
Раніше дослідники вже розробили наноцелюлозний гель на основі деревної маси. І хоча його можна було використовувати для друку, речовині все ж бракувало пористості, щільності та міцності деревини.
Вона діє як клей, скріплюючи волокна целюлози.
Крім того, вчені оцифрували генетичний код натурального дерева. Це дозволило контролювати розташування нановолокон в процесі друку, створюючи прості предмети.
Уявіть, наприклад, друк упакування прямо на місці виробництва. Без пластмас та транспорту з відповідними викидами CO₂. Упаковка може бути спроєктована та виготовлена без жодних відходів.
Оскільки в технології використовується целюлоза, отримана з відходів лісової промисловості або з рослин, — це, ймовірно, зменшить кількість дерев, що підлягають вирубці.
Все, що людство раніше робило з деревини, знищуючи ліси, тепер можна просто надрукувати. Це швидко та безпечно. Метали та пластик, який зараз застосовують як чорнила, можна замінити відновлюваною, стійкою альтернативою.