Доки в Україні сяк-так триває медична реформа, у Китаї відбуваються справжні технологічні дива. Днями головний лікар Пекінської клініки Jishuitan Тянь Вей водночас провів дві дистанційні операції через 5G. Його пацієнти перебували у лікарнях Yantaishan та Jiaxing №2 на відстані 710 км та 1,1 тис. км відповідно.

На початку пан Вей провів із лікарями теленараду та здійснив 3D-модулювання уражених частин тіла, а потім імплантував 12 гвинтів у хребти обом хворим. 

Завдяки 5G передача сигналу під час операції була плавною та стабільною. Швидкий інтернет забезпечив безперебійну координацію між пекінськими експертами, місцевими хірургами та роботами.

Так. Там були ще й роботи-ортопеди, зроблені у Китаї. Їх використовують під час операцій на хребті, вертлюжній западині, кінцівках та інших частинах тіла для ефективнішої навігації.

Загалом такі машини є майже у 270 китайських лікарнях. 

Минулого місяця у провінції Хубей (центральний Китай) лікарі допомогли видалити жовчний міхур за 200 км від них, а саме у лікарні Taihe.

Операція тривала майже годину. Після її завершення показники пацієнта залишалися стабільними.

За словами хірургів, завдяки 5G затримок сигналу майже не було.

Технологія 5G гарантує чіткість та безперервність передавання відео та фотографій. Завдяки цьому дедалі більше лікарів можуть співпрацювати для проведення операцій незалежно від відстані.

Гі Кунпен — співробітник China Mobile в Хубей

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти