Доставлянням дронами пошти або їжі вже нікого не здивуєш. Так, цю технологію ще не використовують повсюдно, але різні компанії випробовують її протягом останніх кількох років. А от щоб безпілотник із багажем самостійно сідав на воду — це щось нове. UVS Intelligence System, шанхайський виробник коптерів разом із Поштою Китаю доставив 200-кілограмовий вантаж на острів Шенгсі за допомогою гідродрона.

Безпілотник U650 вилетів із шанхайського району Цзіньшань та провів у повітрі 52 хв. За цей час він здолав 110 км із середньою швидкістю 135 км/год.

Вищенаведений маршрут обрали з двох причин.

По-перше, на архіпелазі Чжоушань багато островів. Транспортна інфраструктура між ними недостатньо розвинена, тож доставляти пошту не так просто. По-друге, дрон весь шлях долає повітрям, і нам не потрібно вкладати додаткові кошти у ту саму інфраструктуру або турбуватися про безпеку жителів уздовж маршруту.

Лю Цзяндун — засновник UVS

Ще один аргумент на користь гідродрона — кораблю потрібно 2-3 години, аби подолати таку саму відстань.

Протягом наступних місяців компанія планує відкрити кілька маршрутів до східних прибережних районів країни. 

Окрім цього, до кінця 2019 року має розпочатися масове виробництво U650. Йдеться про випуск десятків безпілотників щороку.

Загалом гідродрон було створено на базі надлегкого повітряного літака Colyaer Freedom S100.

Він може перебувати у повітрі протягом 15 год на швидкості 180 км/год. Вантажність — до 250 кг вантажу. 

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти