У полку роботів для доставлення їжі поповнення. Знайомтеся, це REV-1, «золотоволоска» серед інших подібних апаратів, запевняють у стартапі Refraction. Все через те, що він здатен виконати свою місію і в дощ, і в сніг.

Refraction заснували Метью Джонсон-Роберсон та Рам Васудеван. Перший є професором робототехніки Університету штату Мічиган. Його колега має такий же науковий ступінь. Окрім цього, він працював у Ford над алгоритмами автономного руху снігом і льодом.

З такого тандему знань і народився REV-1. Його вага — 45 кг. Заввишки він 1,5 м, завдовжки — 1,3 м. Всередині має простір у 0,4 м³. Цього достатньо для 4-5 пакетів з їжею.

Апарат їздить велосипедними доріжками зі швидкістю 24 км/год та не зважає на погоду.

Робот дешевий у виробництві, бо не має дорогих лідарів. Натомість він оснащений 12 камерами, радіолокаційними та ультразвуковими датчиками.

З економічної точки зору не важливо, який лідар ви використовуєте — за 10 тис. $ або 10 $.

Метью Джонсон-Роберсон

Завдяки такому підходу REV-1 коштує 5 тис. $.

Протягом наступних 6 місяців компанія планує підписати перші контракти. Робот розвозитиме їжу у штатах із непростими погодними умовами, а не десь на південному заході або у сонячній Каліфорнії.

Інші компанії не працюють взимку та у холодних регіонах загалом. І саме це стане нашою перевагою.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти