Компанія JD Composites завершила будівництво будинку із 612 тис. перероблених пляшок, першого у своєму роді. Dubbed Beach House звели у приморській провінції Нова Шотландія (Канада). За словами забудовників, цей проєкт є яскравим прикладом ефективного використання пластикового сміття, яке, до того ж, захищає від ураганів.

Концепцію будівлі можна описати трьома словами: простота, сучасність та довговічність.

Ми хочемо створювати проєкти для масового продажу — невеликі будинки, офіси, казарми, притулки, що захищатимуть від стихійних лих.

Джоель Герман — співзасновник JD Composites

Компанія співпрацювала з фірмою Аrmacell, яка базується в Онтаріо (Канада). Остання створила готові стіни-панелі з поліетилентерефталату, використовуючи екологічно безпечну технологію переплавлення.

Отримані панелі відрізняються високим рівнем теплоізоляції, довговічністю, покращеним захистом від вологи та цвілі. Окрім цього, їх дуже легко монтувати — залежно від складності об’єкту, процес триватиме від декількох тижнів до декількох днів.

Випробування на інженерному об’єкті Exova у місті Міссіссога (Онтаріо) показали, що панель з пластику є досить міцною, щоб витримати екстремальну швидкість вітру, аналогічну урагану категорії 5.

Під тиском у 524 км/год стіна відхилилася лишень на 6,2 мм. 

Для будівництва Dubbed Beach House було використано понад 184 панелі, кожну з яких після виготовлення обрізали вручну відповідно до проєкту. В результаті зібрали сучасний сімейний будинок з простим фасадом, інтер’єром на морську тематику, високою енергоефективністю та стійкістю до ураганів.

У Канаді звели будинок з 600 тис. перероблених пляшок

Всередині — велика кухня, відкрита вітальня, три великі кімнати, два санвузли, закрита кімната для барбекю. Також на даху будівлі є тераса.

Зараз цей будинок використовують, як демонстраційний об’єкт, бо розробники хочуть перевірити його міцність.

Ми хочемо подивитися, як різні матеріали, наприклад, фарби та ґрунтовки змінюються під впливом погодних умов.

Вартість будівництва, включно із земельною ділянкою, становила майже 375 тис. $.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти