Передозування знеболювальним (зокрема опіоїдами) може призвести до смерті, якщо не ввести налоксон. Але, щоб зробити це швидко, рятівний препарат має бути завжди під рукою. Дослідники з Університету Пердью запропонували власне рішення — систему, яка у разі необхідності робитиме такі ін’єкції автоматично.

З одного боку, пацієнт може сам вколоти собі антидот. Та зазвичай через передозування він або не може, або не хоче цього робити. Тому опіоїд продовжує впливати на роботу мозку. Як результат, гіповентиляція (уповільнене дихання, унаслідок якого у крові різко збільшується вміст вуглекислого газу) та смерть.

Такий стан речей надихнув науковців на чолі з професором Хью Лі створити пристрій для людей, які перебувають у групі ризику. Він складається з пов’язки і батареї, датчика ЕКГ та капсули з налоксоном, яку лікарі вводять під шкіру пацієнта заздалегідь.

У разі передозування прилад фіксує, що частота дихання впала до небезпечного рівня. Відповідний сигнал активує генератор магнітного поля. Під дією тепла оболонка капсули розчиняється і ліки потрапляють в кров.

Весь процес триває не більше ніж 10 секунд.

У майбутньому пристрій зможе повідомляти про передозування швидку. Попри ін’єкцію, пацієнт все одно потребує кваліфікованого медогляду. 

Наразі дослідники намагаються зменшити розміри пристрою. Також вони хочуть адаптувати його під інші ліки.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти