Одна з ймовірних причин, чому окуляри доповненої реальності Google Glass так і не потрапили на конвеєр — це їхній зовнішній вигляд. Можливо, люди не хотіли кожного дня виглядати так, ніби вони косплеять героїв серіалу Star Trek. Та святе місце пустим не буває, і на зміну Google прийшли інші компанії, які зараз презентують свої напрацювання. І їхні AR-окуляри вже не відрізнити від звичайних сонцезахисних, як-от китайські Nreal AR. А днями до них доєднались Norm Glasses, створені у США. Та останні мають одну суттєву відмінність — в них можна міняти лінзи.

Пристрій створила компанія Human Capable Inc.

Norm Glasses, що важать 36 г, спереду та збоку виглядають як звичайні окуляри. І складаються вони так само.

Та головне, що ці окуляри можна оснастити рецептурними лінзами. 

Всередині вони мають процесор, карту пам’яті, батарею, мікрофон та оптичну систему, яка дозволяє проєктувати інформацію прямо перед очима. Камера знаходиться у передній частині, динаміки — на дужках.

При підключенні до будь-якого смартфону через Bluetooth окуляри відображують текстові повідомлення, електронні листи, сайти, соціальні мережі тощо. У Norm Glasses можна фотографувати та знімати відео, слухати музику, сканувати штрих-коди та QR-коди, а також телефонувати. Але розмову буде чутно у радіусі 0,5 м.

Керувати пристроєм можна за допомогою голосових команд, сенсорної панелі, яка розташована в області скроні, через додаток на смартфоні або рухами голови.

Батареї вистачить на 4-5 годин безперервного використання, або на 1-2 доби поміренного. 

На Kickstarter’і окуляри зібрали 353 тис. $ замість заявлених 15 тис. $. Хоча до завершення кампанії ще понад 20 днів.

Мінімальна вартість замовлення — 369 $. Перші окуляри користувачі мають отримати у січні 2020 року.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти