Компанія Houston Mechatronics Inc. презентувала свого трансформера Aquanaut. Це автономний підводний човен, передня частина якого перетворюється на робота з руками-маніпуляторами.

Трансформація триває лишень 30 секунд. 

Місія Aquanaut’а — обслуговувати підводні нафтогазові установки. Компанії, які володіють та керують такою інфраструктурою, витрачають величезні гроші на її перевірку. Так, профілактику проводять автоматизовані системи. Але за останні десятиліття вони майже не змінилися. Бо доволі складно опрацювати розробки у таких екстремальних умовах.

Однак для HMI це не проблема. З-поміж 75 співробітників понад два десятки працювали у NASA. Тому екстремальні умови — це їхня стихія.

Роботу-амфібії не потрібен кабель для живлення або інша додаткова підтримка. Він самостійно прямує до своєї цілі. Там він набуває потрібної форми, аби провести необхідні роботи. Кожна рука трансформера оснащена датчиками крутного моменту, і має 8 осей руху, аналогічних людським.

Aquanaut має літій-іонний акумулятор, як-от той, що використовують в електромобілях. 

Маніпулятори оснащені спеціальними захватами, що можуть повертати клапани та навіть орудувати спеціальними інструментами для технічного обслуговування, схованими у внутрішньому відсіку трансформера.

робот-трансформер

Aquanaut

Aquanaut виконуватиме завдання під наглядом операторів, а не під їхнім безпосереднім контролем. Закінчивши роботу, він самостійно повернеться додому.

Наразі човен випробовують у басейні NASA, де зазвичай готують астронавтів до мікрогравітації. 

В планах компанії — організувати невеличкі підводні загони з роботів там, де є нафтогазові установки. Наприклад, у Північному морі або біля узбережжя Каліфорнії. Оператор, отримавши замовлення на перевірку певної ділянки, відправлятиме туди одного з Aquanaut’ів.

І це вже не перші трансформери про яких ми вам розповідаємо. Напрацювання у цій галузі стають дедалі цікавішими та практичнішими.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти