Уявіть, що ваш керівник поставив вас перед фактом: «Тебе звільнено». Але залишив за вами право вибору, кому віддати ваше місце — людині чи роботу. Якщо ви обрали другий варіант, тоді ми вас вітаємо, ви у більшості!

Заміна людини на сучасні технології та заміна на іншу людину має різні психологічні наслідки.

Армін Грануло — дослідник із Мюнхенського технічного університету

Він разом із колегами опитав 300 осіб. Перше запитання було абстрактне — ким би ви замінили людину? 62% респондентів відповіли, що іншою людиною.

Та коли їх попросили уявити, що без роботи залишаться саме вони, тоді вже 63% обрали робота. 

У наступному дослідженні Грануло опитав ще 250 осіб. Учасники мали оцінити рівень свого смутку, гніву чи розчарування, коли вони думають про заміну себе на людину або робота. І в першому випадку негативні емоції респондентів були сильнішими.

Ще одне опитування провели серед робітників промислових підприємств. Вони розуміли, що незабаром їх повністю замінять машинами, але саме їм люди надали перевагу, коли мова зайшла про теоретичних наступників.

Один із висновків, який зробив Армін, — люди від самого початку не відчувають у цифрових технологіях конкурента. 

2013 року інший науковець, Карл Фрей з Оксфордського університету, дійшов висновку, що близько половини робочих місць у США буде автоматизовано протягом наступних 20 років.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти

іван

“Ну это уж они загнули!!! Полет фантазии. Ничего этого не будет, человека никто не заменит”, – так реагируют многие услышав про то, что 47% профессий находятся в зоне высокого риска, а некоторые будут заменены роботами с вероятностью 90% и выше.