Програми-вимагачі є бичем сучасної комп’ютерної техніки. Протягом останніх років під їхніми атаками «падали» персональні комп’ютери, шпиталі, міські ради й, навіть, цілий телеканал. Тепер, основною мішенню хакерів стають фотокамери, зокрема Canon може потрапити під удар, пише The Verge.

«Зламати» фотокамеру? Легко!

Ізраїльська компанія Check Point Software Technologies Ltd. випустила звіт, в якому детально описує, як спеціалісти компанії встановили шкідливе програмне забезпечення на цифрові дзеркальні фотокамери.

Автор звіту Еял Іткін пише, що, подібні дії не спричинять жодних труднощів й для інших хакерів. За словами Іткіна, стандартизований протокол передачі зображень (PTP) є ідеальною лазівкою для програм-вимагачів, оскільки він працює без автентифікації і може використовуватись із USB та Wi-Fi.

У звіті зазначається, що людина із «зараженою» точкою доступу Wi-Fi може перебувати в будь-якому місці, особливо в тих, які популярні серед туристів.

Чому саме фотокамери?

Іткін зазначає — фотокамери є привабливими для хакерів, оскільки вони можуть містити особисті зображення. Вимагачі, зазвичай, не жадають від власників фотоапаратів великих сум, тому люди, можуть швидко відкупитись й не витрачати час на незручності.

Як захиститися?

Check Point повідомила, що розкрила деталі вразливості спеціалістам Canon ще в березні. Вже в травні обидві компанії почали роботу із створення безпекового доповнення. Canon уже випустила рекомендацію щодо безпеки. Головна порада –уникати незахищених мереж Wi-Fi, вимикати мережеві функції камери, коли вони не використовуються, встановити оновлене безпекове доповнення, а також, читати Tokar.ua
, бо в нас є багато цікавого та корисного.  Автор звіту зазначає, що від проблем із протоколом передачі зображень не застраховані й інші виробники фотокамер.

Підтримайте Токар
50 грн.

10% середньостатистичної статті,
або ж пів дня роботи нашого сервера

Підтримати
Ось вона, нагода стати причетним до розвитку незалежних медіа!
Коменти