Найбільша соцмережа у світі, яка щойно відрахувала 5 млрд доларів Федеральній комісії з питань торгівлі через проблеми приватності… знову опинилась у центрі скандалу. Фейсбук платив сотням сторонніх осіб за прослуховування і розшифрування голосових повідомлень у Messenger. Як результат — персональні дані і листування користувачів опинилися у відкритому доступі для абсолютно чужих людей.

Почався скандал, а збентежені підрядники попросили не розголошувати їхні імена. Вони пояснили це тим, що переймаються за свої робочі місця. Підрядники також заявили, що Facebook не повідомив їх, де, як і коли були зроблені записи. Люди механічно розшифровували голосові повідомлення, одне за одним.

Facebook також підтвердив, що цей атракціон закрився понад тиждень тому. Також вони зазначили, що раніше таких підрядників наймали і для перевірки точності системи штучного інтелекту при розшифровці аудіоповідомлень у Messenger.

У Facebook зауважили, що користувачі самі дали згоду на розшифрування мови в додатку Messenger для Facebook.

Ба більше, згідно з правилами соцмережі, якби навіть одна людина у вашому чаті погодилася на розшифрування голосових повідомлень, будь-яке аудіоповідомлення в діалозі було б прослухано. Такий собі принцип колективної відповідальності за персональні дані.

Інтерфейс, до якого мали доступ підрядники, що розшифровували повідомлення Facebook.

Інтерфейс, до якого мали доступ підрядники, що розшифровували повідомлення Facebook.

Facebook далеко не єдина компанія, яка прослуховує голосові меседжі користувачів. Amazon, Apple та Google роблять те саме, аби покращити своїх голосових помічників. Лише кілька днів тому вони схаменулися і надали користувачам можливість відмовитися від цієї функції.

Хоча закиди, що Facebook таємно підслуховує розмови, лунають роками, стороннім підрядникам було дозволено прослуховувати аудіозапис, на який користувачі самі дали дозвіл. Нічого таємного. Facebook просто не пояснив користувачам, хто саме розшифровує аудіоповідомлення.

Нагадаємо, що Facebook вперше надав можливість користувачам Messenger розшифрувати свій аудіозапис 2015 року. «Ми завжди важко працюємо, аби зробити Messenger кращим», — кажуть у Цукерберга.

Коменти