Щодня виробники знищують декалітри молочних продуктів, з тих чи інших причин вже непридатних до вживання. Але можна робити… футболки з молока. Принаймні у цьому нас запевняють творці зі стартапу Mi Terro. Вони беруть трохи тих відходів та створюють одяг, що за якістю набагато кращий за бавовняний.

Звісно, що молоко, перш ніж з нього щось пошиють, проходить кілька трансформацій.

Спочатку воно бродить, потім його знежирюють, а після — видаляють воду. Виходить сухе молоко, з якого видаляють всі речовини, окрім природного білка, відомого як казеїн.

У вигляді порошку його занурюють у луг. Далі цей розчин пропускають через фільєру (калібрувальний елемент волочильних машин) для створення волокон.

На фінальному етапі отриманий матеріал обробляють сірчаною кислотою, щоб видалити луг з тих волокон, які у підсумку стануть прядивом.

У Mi Terro кажуть, що така футболка з казеїну м’якіша, наче вона з шовку, має антибактеріальні властивості, не мнеться, вбирає вологу, блокує ультрафіолетове випромінювання та неприємний запах.

На п’ять таких футболок потрібен один стакан молока. 

Наразі Mi Terro розпочала кампанію на Kickstarter’і. В роздріб футболка коштуватиме 59 $. Ті ж, що підтримають проєкт на майданчику, отримають її за 35 $.

Закінчив журфак у славному місті Запоріжжя. Сім років працював за фахом у місцевих газетах. 2013 року переїхав до не менш славетного міста Лева. Але це була не єдина зміна у житті – з того часу Інтернет став мені і за редакцію, і за газетні шпальти

Коменти