Якби сонячні батареї були гнучкими, це б дозволило значно розширити способи їх застосування. Наприклад, ними можна було б обклеювати фасади будівель або навіть шити з них тенти для вантажівок. Ймовірно, десь такі фантазії допомогли дослідникам Товариства імені Фраунгофера, найбільшого в Європі наукового товариства прикладних досліджень у Німеччині, створити сонячні панелі, які можна скрутити в рулон.
За основу вони взяли скловолокно, бо воно міцне, дешеве і витримує великі температури. Спочатку матеріал вирівнюють, а вже потім методом рулонного друку наносять на нього електроди та фотоелектричні елементи. Окрім цього, панелі ламінують, аби створити додатковий захисний шар.
Згідно з задумом, такі сонячні панелі можна використовувати для обробки зовнішніх стін будівель замість штукатурки. А тенти для вантажівок генеруватимуть енергію, поки машина їде, та забезпечуватимуть роботу електроніки вночі.

Голова дослідницької групи Ларс Ребенклау працює з прототипом енергогенерувального матеріалу
Та все це буде можливо у майбутньому, а не зараз.
Прототип продемонстрував основні функціональні можливості на текстильній основі. Але нині ефективність сонячних батарей становить від 0,1% до 0,3%.
Ларс Ребенклау
На наступному етапі науковці планують підвищити цей показник одразу на 5%. Вони визнають, що сонячні елементи на основі кремнію ефективніші, але їхня технологія здатна розширити способи використання.