На початку 1990-х років, коли більшість нових будинків у Швеції були занадто дорогими для простих людей, два гіганти знайшли розв’язання проблеми. Одна з найбільших будівельних компаній у світі Skanska та лідер у світі функціональних меблів IKEA об’єдналися та запустили новаторський BoKlok.

BoKlok будує затишні модульні будинки за лічені дні. При цьому вони зручні та доступні. Варто відзначити і високі стандарти дизайну: будинки створені з природних матеріалів (наприклад, дерева), в них багато світла – великі вікна, житло має зручне планування та енергоефективні конструкції.

За останні 30 років група побудувала понад 11 000 модульних будинків в усій Швеції, Фінляндії та Норвегії, дотримуючись принципу IKEA – зручність та практичність за низькою ціною. 

Деталі виготовляють у різних місцях (а це економія на виробництві), доставляються вони у розібраному вигляді разом зі зрозумілою інструкцією та необхідним оснащенням для самостійного складання.

модульні будинки

До чого тут королева?

Королева Швеції є активною благодійницею, а її фонд Silviahemmet постійно допомагає людям із деменцією. Організація зосереджена на популяризації знань про цю недугу, а також на підготовці лікарів та медсестер. Тому BoKlok у партнерстві з фондом розробили проєкт SilviaBo. Зусилля спрямовані на зведення будинків для літніх людей які страждають від порушення когнітивних функцій. У Silviahemmet створили групу, яка збиралася щомісяця для розробки проєкту, а королева відвідувала майже кожну зустріч.

У березні 2017 року зібрали перші два будинки SilviaBo, де Сильвія охоче спостерігала за збиранням модулів.

Королева Швеції

Оскільки людина, якій діагностували деменцію, потребує особливого піклування, вона змушена жити у спеціальному будинку, де за нею ефективно доглядають. А для подружжя таке розділення справжня трагедія. Тепер пари можуть жити разом в одному будинку. Житло побудоване з урахуванням потреб тих, хто страждає від втрати пам’яті: дзеркала у ванній кімнаті легко знімаються, інтер’єр – невимушений та зрозумілий, а побутова техніка настільки проста у використанні, що керувати нею можна інтуїтивно. Також тут є сади для «терапевтичних» прогулянок та клуби за інтересами для соціалізації.

IKEA BoKlok BoKlok

IKEA сподівається, що в такий спосіб допоможе заощадити державні гроші.

Завдяки палкому прагненню полегшити життя літніх людей Королева Сільвія отримала повноваження почесного посла Міжнародної асоціації хвороби Альцгеймера.

Публіцист, інженер сонячних панелей. Пишу про суспільство, екологію та енергетику.

Підтримайте Токар
50 грн.

10% середньостатистичної статті,
або ж пів дня роботи нашого сервера

Підтримати
Ось вона, нагода стати причетним до розвитку незалежних медіа!
Коменти