Яким буде День Незалежності 2019 року? Ми зібрали для вас основні заходи та розташували їх у хронологічному порядку.

Офіційний захід

Що: Хода гідності  
Де: Пам’ятний Хрест на місці загибелі Героїв Небесної сотні  
Коли: 9.30 
Бадоєв хода гідності

Репетиція «Ходи Гідності». На фото режисери Алан Бадоєв та Олена Коляденко

Це захід, організований керівництвом держави. Хода розпочнеться хвилиною мовчання та ударами дзвонів, що лунатимуть по всій Україні.

Учасники ходи разом із президентом покладуть квіти на місці загибелі Героїв Небесної Сотні та пов’яжуть синьо-жовті стрічки навколо пам’ятного місця.

хода гідності

Військові на репетиції Ходи Гідності

В офіційному повідомленні також йдеться про нагородження українців «за досягнення у різних сферах».

Режисер-постановник Ходи гідності Олена Коляденко заявила:

День Незалежності — це наша з вами історія і ця історія не про силу, а про людей. Ми хочемо показати не танк, а танкіста. Не літак, а його пілота. А разом з ними поруч вченого, лікаря, спортсмена, художника, музиканта — людей, що створюють історію нашої держави

Під час Ходи гідності на Майдані Незалежності виступатимуть солістка гурту ONUKA Ната Жижченко й Тіна Кароль. Очікуються також композитор Мирослав Скорик та зірки світової оперної сцени.

Народний захід

Що: Марш Захисників України 
Де: парк ім. Т. Шевченка  
Коли: 11.00 
День Незалежності

Репетиція Маршу Захисників

Організатори Маршу Захисників стверджують, що він буде повністю аполітичним. Будь-яка символіка політичних партій буде знищуватися одразу після того, як хтось спробує її дістати.

На марші не передбачається трибун і промов. В колоні йтимуть як батьки загиблих солдатів, так і ветерани АТО. Щодо фінансування — гроші на його проведення зібрав фонд «Повернись живим».

Щоб офіційний і народний заходи не перетиналися, організатори Маршу Захисників перенесли час початку. Збори відбудуться о 10:00, а об 11:00 колона вирушить до Майдану Незалежності. Раніше планували провести ходу о 9-й ранку.

Згідно із заявами організаторів, вони очікують до 10 тисяч ветеранів.

Після учасники ходи перейдуть з Майдану Незалежності на Михайлівську площу, де відбудеться молебень за загиблих героїв.

Чому два заходи?

На початку липня президент виклав відео, де запропонував не проводити військовий парад з нагоди Дня Незалежності. Сказав, що свято відбудеться в «новому форматі», а 300 млн грн, які планували витратити на парад із військовою технікою, перерахують військовим Операції Об’єднаних Сил.

Заява Зеленського викликала неоднозначну реакцію як в соцмережах, так і поміж політиків. Так, глава Офісу Президента Андрій Богдан підтримав проведення Ходи Гідності.

Замість традиційного параду у радянських традиціях з недешевою демонстрацією військової техніки на центральній вулиці столиці відбудеться Хода Гідності. Цей захід у європейському стилі покликаний започаткувати нову традицію вшанування всіх, ким пишається Україна

Андрій Богдан, голова Офісу Президента України

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та голова ВРУ Андрій Парубій висловилися за проведення саме військового параду.

Врешті спілка ветеранів АТО вирішила провести власний марш. Співорганізатор Маршу Захисників Дмитро Шатровський заявив:

Іде війна з РФ, з терористами, і ми вважаємо, що мілітарна складова нашої держави мусить бути присутня в повсякденному житті. Захисники України мають право пройти по центральній вулиці нашої держави, їх мусить бачити народ, який вони захищають, мусить мати можливість сказати їм «дякую». І ми вважаємо, що під час війни це нормально

А ви підете святкувати День Незалежності? Якщо так, то на офіційний чи народний захід? Напишіть в коментарях.

Коменти

Vladyslav

Збираюсь йти на громадський захід, офіційний не цікавить.