Цьогоріч в Гонконзі, який має статус особливого адміністративного району Китаю, вибухнув ряд протестів. Люди вийшли на вулиці проти законопроєкту, який дозволив би видачу потенційних злочинців владі КНДР. Демонстрації почались ще у лютому 2019 року, але влітку ситуація загострилася.

Протестувальники називають законопроєкт «формою викрадення людей» і побоюються, що таким чином китайська влада вимагатиме видати політичних опонентів за допомогою сфабрикованих звинувачень.

До чого тут YouTube?

Зараз користувачі Twitter та Reddit з Гонконгу почали оприлюднювати знятки реклами на YouTube від Центрального телебачення Китаю. У відеороликах протестні акції подані як незаконні витівки місцевих під впливом Заходу.

Користувачі звинувачують YouTube та материнську платформу Google в тому, що вони дозволяють рекламу зі спотвореною інформацією.

Хоча Google не має безпосередніх правил щодо розміщення реклами від ЗМІ, політика компанії передбачає декілька обмежень щодо реклами державного замовлення і забороняє хибну репрезентацію розміщених у ній продуктів. Але поки не зрозуміло, чи порушує реклама телебачення Китаю норми політики Google.

Щодо YouTube, то декілька державних організацій у Китаї публікують власні матеріали на платформі, проте дотримуються особливих правил. Наприклад, під видивом, яке фінансується державно, мусить бути відповідний надпис.

Оскільки телебачення Китаю має вплив на суспільну думку (тільки один з їхніх каналів налічує 560 тис. підписників), то така реклама може загострити конфлікти між Гонконгом та Китаєм.

Сьогодні багато прихильників гонконзьких протестів вимагають повної заборони для державного телебачення показувати рекламу на YouTube.

Представники YouTube наразі ситуацію не коментують.

Владу Китаю також звинувачують у поширенні дезінформації щодо протестів. Деякі соцмережі вже планують обмежити з нею співпрацю.

19 серпня Twitter оголосив, що більше не буде приймати рекламу від таких державних медіа як Центральне телебачення Китаю. А представники Facebook вилучають облікові записи та сторінки, що поширюють дезінформацію стосовно протестувальників.

Аспірант катедри акустики «Київського Політехнічного Інституту ім. Ігоря Сікорського». Популяризую науку та українську мову. Веду Telegram-канал «Мовний трибунал».

Коменти