Наприкінці серпня Джефф Шварц та Ден Вонґ, відомі в Інтернеті як Webdog та Danno, вимкнуть веб-камеру FogCam, яку встановили 1994 року у Державному університеті Сан-Франциско. Після 25 років роботи підтримка камери стала непомірно важкою, тому з нею вирішили розпрощатися. 17 серпня Шварц та Вонґ написали у своєму Twitter про цю подію:

Після 25 років роботи Fogcam вимикається назавжди. Webdog і Danno дякують своїм глядачам та Державному університету Сан-Франциско за багаторічну підтримку. Інтернет дуже змінився з 1994 року, але Fogcam завжди матиме особливе місце в його історії.

На час встановлення камери Шварц та Вонґ отримали ступінь магістрів у сфері технічних засобів навчання Вищого коледжу освіти.

Камеру встановили як експеримент, для того щоб спостерігати за кав’ярнею навпроти університету. 

Науковці університету працювали на різних поверхах і корпусах, тому їм важливо було знати, коли можна зручно отримати свою порцію кофеїну. Веб-камера швидко отримала назву FogCam через погану якість зображення, яка нагадувала розробникам туман.

FogCam

Ця камера вперше показала котів у режимі онлайн

– Джефф Шварц.

 

Fogcam не є звичною веб-камерою в сучасному сенсі – вона робить фото що двадцять секунд. 

Камера працювала майже безперервно за винятком відключень на технічне обслуговування та перестановку. Однак тепер її вимкнуть назавжди, бо на території університету не залишилось доступних місць для її розміщення. Шварц та Вонґ заявляють, що університет толерує Fogcam, однак не збирається її підтримувати.

Веб-сайт камери є яскравим нагадуванням про Web 1.0 впродовж останніх років. За словами розробників, вони хочуть зберегти його заради нащадків, тому сайт Fogcam залишатиметься доступним й після вимкнення камери.

Наша веб-камера – це нагадування про ті часи, коли, здавалося, в мережі не було нічого неможливого

– Джефф Шварц

Коменти