Щойно людство вкотре хотіло похизуватися ядерними ракетами, автономними електрокарами та смарт-помічниками, як раптом — науковці обчислили масу об’єктів нашої матінки планети і зруйнували людські ілюзії. Якби все людство помістити на одну шальку терезів, а на іншу запросити всі бактерії планети, то homo sapiens летітимуть не гірше, аніж російські ракети. Принаймні, вони не впадуть за декілька хвилин після старту.

Отже, маса усіх бактерій на планеті у 1166 разів більша за масу усього людства. Інакше кажучи, ми дуже й дуже малесенькі проти інших об’єктів на планеті. Торішнє дослідження показало — якщо виміряти за вагою усе, що є на Землі, люди – це приблизно 1% від загальної цифри.

Маса всього на планеті становить приблизно 550 гігатонн карбону. Одна гігатонна карбону є приблизно мільярдом тонн за нашими мірками. Нижче наведена башта, що складається з блоків, масштаби яких можна усвідомити, лише погортавши до кінця.

вага

вага

 

вага

Інфографіка від Vox

 

Утім, ця інфографіка не тільки про об’єми мешканців Землі. Вона насправді показує  як дрібна популяція людей (~1%) має величезний вплив на інші 99% організмів планети. Візуалізовано лише ті частинки життя, які існують сьогодні. Про тих, кого ми винищили — майже нічого не сказано.

І хоча рослини все ще є формою життя, що домінує на Землі, науковці підозрюють, що раніше їх було майже вдвічі більше. 

Було, доки ми не почали вирубувати ліси, палити листя на хуторах і ставити власні сільськогосподарські інтереси вище за все.

Дані не є остаточними, адже ми достеменно не знаємо, що відбувається, наприклад, у глибинах океанів. Гектари лісових масивів регулярно палають, а популяція тварин дуже інтенсивно змінюється. Більшості з них загрожує вимирання. Тож нам варто зважено (ха-ха) вирішити, скількома ще живими організмами ми готові пожертвувати.

Коменти