Українсько-польський стартап TechNovator створив інноваційну технологію для безпровідного заряджання різних девайсів. Ми поговорили з винахідниками й розказуємо про винахід, як він працює і що вміє.

Технологія

Технологія називається «XE», працює в частотному діапазоні, повністю безпечному для людей та тварин. Вона дозволяє заряджати смартфони, ноутбуки, навушники, міні-PC, мишки, клавіатури для комп’ютера тощо. Самими девайсами можна користуватися під час зарядки.

Безпровідна зарядка XE: базова станція і чохол для зарядки

Бездротова зарядка XE: базова станція і чохол для зарядки

У комплект XE входить чохол для смартфона і сама станція для заряджання.

Чохол дозволяє заряджати телефон на відстані до 5 м від зарядної станції. 

Щойно чохол зі смартфоном опиниться в діапазоні дії зарядної станції, вона автоматично запустить зарядку. Зарядна станція передає електромагнітні хвилі на приймач у чохлі, і в такий спосіб заряджає акумулятор телефона.

Чохли для смартфонів, що підтримують безпровідну зарядку.

Чохли для смартфонів, що підтримують бездротову зарядку.

Система працює автономно й самостійно визначає, коли потрібно зарядити ваш смартфон чи клавіатуру.

Технологія дозволяє адаптувати зарядку для заряджання потужнішої техніки, як-от дрони чи електроскутери. Ми ведемо переговори щодо партнерства з розробниками таких девайсів. Наша технологія може бути легко інтегрована в безліч девайсів.

Руслана Довжик, TechNovator

Бездротова передача енергії на відстані заснована на передачі електроенергії між двома силовими котушками, які працюють в резонансному режимі. Система може заряджати пристрої під час користування ними. Крім звичних девайсів на кшталт смартфонів, технологія може заряджати й сенсори для «розумного дому».

Принцип роботи системи схожий на роботу мобільного зв’язку чи Wi-Fi. 

Додаток для смартфона

Додаток для смартфону, що контролює безпровідну зарядку пристроїв

Додаток для смартфона, що контролює бездротову зарядку пристроїв

Розробники також створили додаток для смартфона, що дозволяє власнику керувати зарядним пристроєм на відстані. Додаток показує статистику пристроїв та рівень їхнього заряду, в ньому можна керувати пріоритетами пристроїв, що заряджаються.

Так, наприклад, якщо ви маєте кілька телефонів, то можете регулювати, який з приладів має бути заряджений першим і має пріоритет. Також можна встановлювати швидкість заряджання: низьку, середню чи високу.

Руслана Довжик, TechNovator

Додаток не є необхідним для роботи системи, будь-який девайс можна заряджати без нього.

Переваги

  • Технологія повністю безпечна для людей та тварин.
  • Одночасна зарядка кількох пристроїв.
  • Діапазон роботи: до 5 м для невеликих пристроїв (до 200 Вт) та до 1 м для потужніших девайсів
  • Пристрій рівномірно заряджає смартфон, забезпечуючи стабільність роботи й довговічність акумулятора.
  • Корпус чохла має вбудований буферний пристрій, що дозволяє міняти режим зарядки та пришвидшувати заряджання смартфона.
  • Додаток для смартфона з повною статистикою зарядок і пристроїв.
  • Пристрій виготовляється в Україні.

Зараз розробники завершують тестування й активно готуються до початку продажу. Зарядний пристрій з’явиться на ринку 2020 року. А побачити його в дії можна 27 вересня в Запоріжжі на виставці «International IT Forum».

«Зроблено в Україні: expo-zone» — спеціальна рубрика, створена за ініціативи International IT Forum, що відбудеться 27 вересня в Запоріжжі, та компанії Global Genesis. Ці матеріали розповідають про унікальні українські винаходи, які можна буде побачити та протестувати у виставковій зоні Форуму.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

Андрій

Забули вказати ККД :)