Будьмо відвертими: ніхто й ніколи не читає користувацьку угоду, а всі листи, що починаються з «прочитайте уважно: ми оновили угоду», опиняються в смітнику швидше за одноразовий пакет з «АТБ».
Причина проста: ніхто не хоче гаяти час на читання нудної юридичної інформації. Саме на це й розраховують сервіси – щоб жоден адекватний читач не взявся проглядати документ.
Штучний інтелект вивчить угоди сам
Звинувачувати користувача в такому підході аж ніяк не можна, адже якщо серйозно братися за читання всіх користувацьких угод, то на використання власне сервісу часу вже й не стане.
Тож з’явився сервіс, який може «читати» ці угоди за нас, видаючи користувачеві хрестоматійний переказ на три абзаци. Так і сталося: новий інструмент «Guard» обіцяє вивчити політику конфіденційності вказаної програми чи сайту.
Наразі Guard працює безкоштовно, «читаючи» тексти для:
- Twitter;
- Aliexpress;
- Instagram;
- Tinder;
- Whatsapp;
- Telegram;
- Spotify;
- Reddit;
- Shazam;
- Duolingo та ще з десятка сервісів…
Розробники збирають пропозиції щодо нових сервісів, і перше, що спадає на думку, це Facebook.
На сьогодні працює бета-версія додатку, вона недоступна широкому загалу, але можна зареєструватися, щоб отримати доступ тут.
Програма вже вміє надавати доволі корисну інформацію: скільки загроз виявлено в угоді користувача та наскільки значні наслідки вони можуть мати. Тут таки можна побачити, скільки скандалів та конфліктів щодо конфіденційності вже є навколо програми. На основі цього додаткам виставляються оцінки. Наприклад, Twitter має оцінку 15% та оцінку «D» (що б це не означало).
Додаток просить ділитися ним із друзями, й не лише заради хайпу. Штучний інтелект покращує свої алгоритми, а друзі зберігають анонімність.
ШІ теж треба навчати
Додаток розробив Хаві Рамірез із Мадрида. Він називає свій доробок науковим експериментом, мета якого – навчити штучний інтелект думати над конфіденційністю, як це роблять люди.
Для цього добровольцям пропонується пройти кілька тестів, де немає неправильних відповідей. Програма попросить проглянути два шматки різних текстів і визначити, який з них безпечніший для конфіденційності.
Ось приклад:
Використання автоматизованих систем для отримання великої кількості даних з Games Press без отримання попередньої згоди від нас заборонено
Варіант А
Надаючи нам свої дані, ви даєте згоду на передачу таких даних
Варіант Б
На вигляд варіант A безпечніший, його й виберемо. Але деякі питання набагато складніші…
Після кількох відповідей програма покаже, наскільки ваші результати відрізняються від середніх значень.
Окреме задоволення можна отримати від того, що ви будете одним з перших людей, які навчають штучний інтелект конфіденційності. Допоки нам є чому його навчати.