Конференція TED має гасло «Ідеї, варті поширення», вона надихає мільйони людей змінювати своє життя. Ці лекції не просто розкривають очі на світові проблеми, а й пропонують їхнє розв’язання. Вони нікого не лишають байдужим і завжди спонукають до роздумів.

1. Поговорімо про порно — Марія Ахлін

Не можна закривати очі на те, чого порно навчає наших дітей — треба про це говорити. Через велику кількість екстремального контенту на порносайтах, люди стають менш чутливими до сексуальної агресії. Попри ці тривожні факти, порно все ще є одним з найбільших табу. Сьогодні більшість людей вперше бачить порно в дуже юному віці.

Порно — це найпопулярніший секс-вихователь серед підлітків. А ще це наркотик, але чому ж його не сприймають та не лікують, як залежність? 

Марія — експерт з питань порнографії. Спікерка провела понад 400 публічних розмов. Вона познайомилася з більш ніж п’ятьма сотнями осіб, які залучені до проституції, або є сексуальними насильниками. І результатами свого дослідження ділиться у виступі.

2. Як змінити свою поведінку — Талі Шарот

Що змушує нас змінювати поведінку? Як ми можемо вплинути на інших, наприклад, дітей, аби вони змінили власну? Доктор Талі Шарот ділиться результатами дослідження та трьома «інгредієнтами» позитивних змін.

Талі викладає на кафедрі експериментальної психології в Університетському коледжі Лондона та Гарвардській медичній школі. Її дослідження фокусується на тому, як емоції, мотивація та соціальні фактори впливають на наші рішення та очікування.

3. Як почати хорошу розмову — Селеста Хедлі

Є українські субтитри

Відсутність якісної комунікації призводить до поганих стосунків вдома, на роботі, та що там, — скрізь. Якщо ваша робота залежить від того, наскільки ефективні ваші розмови з людьми — цей TED Talk для вас. Тут пояснюється, як правильно вести розмову, де потрібен баланс між говорінням та слуханням.

Селеста Хедлі з 1999 року працювала репортеркою та ведучою на радіо. Вона вела радіошоу, має кілька вчених ступенів з музики й час від часу співає в опері. Захоплення музикою — це сімейне, бо вона онука композитора Вільяма Гранта Стіла.

4. Вивчаєте мову? Говоріть так, наче граєте у відеогру — Маріанна Паскаль

Вже 20 років Маріанна Паскаль допомагає вихідцям з Південно-Східної Азії вивчати англійську. Провівши тисячі лекцій, вона зрозуміла, що хороше знання англійської мови не є запорукою успішної комунікації. Визначним є саме ставлення до мови.

Підкріпляє Маріанна цей висновок історією про свого учня Файзела, котрий дуже погано знав англійську. На диво, він міг спокійно вислухати когось, а відповідаючи — лаконічно і красиво висловлював свої думки нерідною йому мовою.

У своєму виступі Маріанна розповідає, як такі люди, як Файзел, успішно комунікують з іншими. А також дає вказівки, що ви можете зробити, аби стати одним з них.

5. Математика схуднення — Рубен Меерман

Рубен Меерман — вчений, що працює телеведучим на каналі ABC. Наукову кар’єру Рубен почав як фізик, виготовляючи оптику для промислових, медичних та військових лазерів. Зрештою, він знайшов своє покликання в школах та дитячих садках, де знайомить дітей з наукою. Він залюблений у наукову освіту та обожнює вибухи.

6. Сила жіночого гніву — Сорая Чемалі

Є українські субтитри

Гнів — це нормальна емоція, необхідний прояв злості. Доведено, що стримування емоцій тягне за собою купу хвороб. Але у всьому світі жінок та дівчат вчать мовчати про почуття.

Прояв гніву у чоловіків є ознакою мужності, а в жінок — істеричним нападом. Чому так і які наслідки замовчування образ? Сорая підкреслює абсурдність ситуації та запрошує до обговорення цієї теми. Ми маємо сфокусуватися не на приховуванні гніву, а на пошуках причин нашої емоційної нестабільності і її подоланні.

Коменти