Інженери компанії Jaguar Land Rover розробили та надрукували на 3D-принтері рукавичку, яка захищатиме персонал від травм на робочому місці.

Jaguar

Решітчаста структура робить її гнучкою та ефективною у використанні

Легка решітчаста структура рукавички постійно підтримує м’язи та не дає їм втомитися. Вона призначена для комфортного носіння протягом восьмигодинної робочої зміни. Рукавичка захищає від травм та можливих порушень опорно-рухового апарату. За деякими даними, у США 30% усіх виробничих травм становлять саме розлади опорно-рухового апарату. Мало того, що потерпілий вимушений припинити свою роботу задля лікування, так ще й третина виплачених компанією компенсацій припадає саме на подібні травми.

Рукавичка – це тільки початок

Зараз команда працює над прототипом другого покоління, з пінопласту, виготовленого із застосуванням ударної добавки D3о. Це такий полімерний матеріал, який  нагадує жувальну гумку, але його захисні можливості просто неймовірні. Головна властивість — це еластичність та ударостійкість водночас. Якщо по ньому вдарити, то він просто поглине усю енергію цього удару. D3o здатен утворювати будь-яку форму, тому ви можете наліпити його на все тіло та вільно рухатися і при цьому будете захищені від ударів. Цей матеріал вже використовують у багатьох сферах, зокрема у виробництві захисних жилетів для військових та спортивної екіпіровки.

Згодом рукавички матимуть усі працівники Jaguar Land Rover. Можливо, у майбутньому це перетвориться на цілу лінійку продукції для тих, хто має слабкі м’язи або для пацієнтів, що страждають від фізичних чи неврологічних розладів. 

Коменти