14 жовтня Верховний суд Іспанії виніс вироки лідерам руху Каталонії за відокремлення. Їхні справи розглядали з 2017 року, після референдуму щодо незалежності від Іспанії. Результати опитування тоді не були визнані жодною країною, а його організаторів заарештували. Як звітували 2017-го року прихильники відокремлення від Мадрида, 92% учасників опитування проголосувало «за». В Каталонії почалися масові протести.

Колишній президент Каталонії Карлес Пучдемон довго переховувався від слідства на півночі ЄС і нарешті тиждень тому здався владі Бельгії, прийшовши зі своїми адвокатами до поліції. Організатори референдуму отримали від 9 до 13 років ув’язнення, після чого в Барселоні та інших каталонських містах спалахнули масові протести.

Протестувальники заблокували місцеве летовище Ель-Прат, для чого в першому терміналі зібралося 8 тисяч людей. 

Іспанська влада робить все можливе й неможливе, щоб зупинити протести, зокрема, й розшукуючи координаторів масових зібрань. Але на боці протестувальників анонімність і… Telegram.

протести

Протести на Avinguda Meridiana, головному проспекті Барселони, що охоплює північні частини міста.

Чому саме Telegram підходить для протестів?

Завдяки швидкій реакції уряду, чати й групи на Facebook, де координуються дії протестувальників, блокуються, а їхніх учасників намагаються відразу деанонімізувати за номером телефону чи даними профілю. Аналогічна ситуація з WhatsApp та Twitter.

Натомість радикально налаштовані каталонці стали використовувати Telegram. Російська влада не видає ключі шифрування та дані про акаунти за офіційними запитами інших країн (принаймні, офіційно). Для початку спілкування замість номера телефону співрозмовника достатньо знати лише його псевдонім. Месенджер пропонує відносну анонімність, а протестувальники почуваються у безпеці.

За два дні протести охопили всю Каталонію, 15 жовтня люди вийшли на вулиці Лєйди, Таррагони, Жирони та інших міст.

В Жироні з населенням 95 тисяч на вулицях нарахували 60 тисяч протестувальників. Це було б неможливо без координації дій у месенджерах. 

Дуже швидко Telegram посів перше місце за кількістю завантажень в іспанському рейтингу Google Play.

Учасники протестів створюють в месенджері канали, де викладають інформацію про місця і час зборів. В одній з груп учасники публікують фотографії й відео підрозділів поліції та спецпризначенців із координатами їхнього поточного місцеперебування. Наприклад, коли поліціянти вдень 19 жовтня вишикували автомобілі навколо входу до вокзалу «Естасьон де Франс», інформація про це за лічені хвилини з’явилася на одному з каналів.

Іспанські поліцейські машини біля входу до вокзалу Естасьон де Франс в Барселоні

Іспанські поліційні машини біля входу до вокзалу Естасьон де Франс в Барселоні

Аудиторія п’яти основних телеграм-груп з протестувальниками перевищує 500 тисяч осіб, нові пости в групах з’являються що кілька хвилин. 

Хоча протест і мав бути мирним, вже за кілька днів після початку сталися сутички між поліцією та мітингарями, а лише в Барселоні було спалено 650 баків зі сміттям.

Мітингарі продовжують блокувати основні магістралі на в’їздах до міста, частково блокують аеропорт і великі вулиці, будуючи на них барикади.

Коменти

Румус

Дійсно а до чого туту Російська влада?

Барон

А при чем тут Рашкинская власть? Они то ни какое отношения не имеют к телеграмму.