Сьогодні штучний інтелект може виходити далеко за межі простого розпізнавання обличчя, як у смартфоні. Компанії проводять численні експерименти, щоб піти далі – розуміти людські емоції. Їм більше не потрібні будуть лайки-дізлайки під відео чи свайпи вправо-вліво, адже всю необхідну інформацію вони отримуватимуть просто з вашого обличчя. Про це пише Scientific American.

Стеження чи аналітика?

Подібні системи зараз на ранній стадії розробки й часто помиляються. Однак сама ідея про те, що технологічні корпорації стежитимуть за нами, доки ми переглядаємо YouTube, Twitter чи листуємося, занепокоїла режисера й програміста Ноа Левенсона.

Ми постійно надаємо технологічним гігантам доступ до наших облич

Ноа Левенсон

За словами Левенсона, його зацікавила найстрашніша річ, на яку здатні компанії з такою технологією в арсеналі. Компанії-гіганти зможуть аналізувати фотографії, щоб на основі емоцій мати повну картину нашого життя. До цих даних додається також місцеперебування та контент, яким ми користуємося.

Ці дані високо цінуватимуться працівниками будь-якої аналітичної компанії. Власне, такими темпами Google чи Instagram за один вечір зможуть дізнатися про нас більше, аніж дружина чи чоловік після 10 років шлюбу.

Як це працює?

Власне, цій проблемі Левенсон і присвятив свій новий проєкт під назвою «Stealing Ur Feelings». Відкривши відео й надавши йому дозвіл на використання камери, ви побачите відеоряд, а після цього ШІ визначить реакції на фрагменти ролика.

Що відео дізналося про глядача за 6 хвилин

Крім того, шестихвилинний кліп пояснює технологію розпізнавання емоцій і те, на що звертають увагу насамперед, аби визначити сум, радість чи захоплення. Ноа Левенсон адаптував відкритий код, який використовує камеру для аналізу обличчя та реакції на картинку.

Виробник програмного забезпечення Mozilla вже підтримав проєкт Левенсона премією у розмірі п’ятдесяти тисяч доларів 

Тож доки ти вдивляєшся у відео, воно з не меншою цікавістю вдивляється у тебе.  Левенсон стверджує, що дані ніде не зберігаються й зображення зникає з пам’яті серверів разом із закриттям вкладки із відео. Однак він сумнівається, що так само робитимуть сучасні технологічні гіганти.

Коменти