Компанія Google повідомила, що збирає медичні дані мільйонів американців, а це — персональна інформація. Ба більше, робить вона це цілком легально, бо співпрацює з Ascension – одним із найбільших сервісів у системі охорони здоров’я у США, що працює у 21 штаті. Звичайно, що мета співробітництва не дізнатися, чим же хворіє ваша сусідка, а створити цифрову платформу, яка покращить всю медичну галузь.

Тільки є одна проблема, пов’язана з конфіденційністю — пацієнтів про збір даних не повідомляли, а дозволу в них не питали й поготів. За словами Ascension, він і не потрібен. Вони справді мають право обмінюватись інформацією з іншими компаніями, але тільки на користь та задля покращення роботи медустанов. Все завдяки акту HIPAA, ухваленому Конгресом ще 1996 року, який зобов’язує передавати інформацію конфіденційно.

Які саме данні збирають?

У звіті зазначається, що збирають такі дані: повну історію хвороб пацієнтів, прізвища, дати народження, результати аналізів, діагнози та записи щодо госпіталізацій. Багатьох насторожує саме пункт про прізвища та дати народження. Якщо обмін суто секретний, то нащо їм ця інформація? Можливо, вона знадобиться для персоналізованих медичних оглядів та рекомендацій щодо здоров’я.

У межах проєкту, який зветься «Nightingale» («Соловей»), компанії фокусуватимуться на: 
  • Модернізації Ascension шляхом переміщення даних у Google Cloud. Пошуковий гігант гарантує безпеку та конфіденційність;
  • Розширенні інструментів для лікарів, які поліпшуватимуть догляд за пацієнтами;
  • Активному використанні G Suite – це інструменти та програмне забезпечення для корпоративної роботи. Завдяки цьому лікарям буде легше співпрацюватимуть один з одним, а ще вони зможуть спілкуватися в режимі реального часу. (Ви також кожного дня користуєтеся продуктами G Suit – Gmail, Google Документи тощо)

Google готує дещо цікаве

На початку цього місяця Google придбала компанію Fitbit. Вона спеціалізується на фітнес-трекерах, розумних вагах та іншій техніці, що допомагає стежити за здоров’ям. Цілком можливо, що угода з Ascension та придбання Fitbit пов’язані.

google

Можливо, нам варто очікувати розумний годинник від Google 😉

Завдяки ресурсам Google та платформі Fitbit ми зможемо прискорити інноваційність натільних технологій, розширити цю сферу та сприяти покращенню здоров’я людства

Джеймс Парк, головний виконавчий директор Fitbit

Звичайно, що сфера охорони здоров’я величезна, тож Google не єдина у прагненні «влитися» в неї. Конкурентами є Microsoft, Amazon, Apple та багато інших компаній-гігантів. Приміром, Apple Watch мають широкий діапазон функцій та програм, які допомагають стежити за здоров’ям та покращувати самопочуття.

Коменти